Naše kurzy

Nabízíme Vám dva hlavní obory, ve kterých se u nás můžete vzdělávat:

 1. Instruktor fitness
 2. Poradce pro výživu

Všechny tyto kurzy (kurz Instruktor fitness, kurz Poradce pro výživu) jsou akreditovány Ministerstvem školství mládeže a tělovýchovy (MŠMT). Po absolvování těchto kurzů a úspěšném zakončení zkoušky získáte certifikát, na jehož základě můžete získat živnostenský list, a tudíž pracovat ve Vámi vybraném oboru jako Instruktor fitness, Poradce pro výživu.

Naším hlavním cílem není nejen vyškolit budoucí instruktory fitness, ale i naučit absolventy pečovat o svoje zdraví a dále se rozvíjet. Dobrý trenér nebo výživový poradce se musí celý život vzdělávat, a proto máme pro naše absolventy připraveny kromě trenérských kurzů, ještě nejrůznější odborné semináře (BOSU, TRX atd.- viz odborné semináře)

V dnešní uspěchané době plné stresu, minima přirozeného pohybu a sedavého zaměstnání, zapomínáme na prevenci zdravotních obtíží. I nadšení aktivní lidé, kteří rádi sportují, se dopouštějí nevědomky chyb, které mohou mít v budoucnu nepříjemné následky.

Naše trenérské kurzy jsou koncipované do dvou forem:

 1. Individuální kurz (pouze i kurzu Instruktor fitness) – výhoda tohotu kurzu je časové přizpůsobení vašim požadavkům. Tuto formu kurzu si lidé vybírají především z časových důvodů. Touto formou kurz trvá obvykle 2 až 3 měsíce, ale může se dle vašich časových možností zvládnout i dříve. Nejrychleji však za 1 měsíc.
 2. Řádný kurz – je předem dané datum zahájení kurzu a poté následuje 8 víkendů po sobě jdoucích. Jedná se vždy o sobotu a neděli, většinou od 8 do 14 hodin. Podle dohody s účastníky lze domluvit začátek výuky i na 9. hodinu.

Co se u nás naučíte – obsah kurzů:

 • Diagnostika pohybového aparátu

Jedná se o základní dovednost, kterou musí každý trenér znát. Před začátkem cvičení s klientem je potřeba mít dostatek informací k tomu, aby osobní trenér mohl vytvořit vždy efektivní tréninky s ohledem na zdravotní stav klienta. Naučíte se zde provádět diagnostiku zkrácených a oslabených svalů, správné držení těla a odhalit svalové disbalance.

 • Strečink

Protažení nebo-li strečink je důležitou součástí každého tréninku. Právě proto se zde dozvíte, jak má správný strečink vypadat a vyzkoušíte si různé cviky na protažení jednotlivých svalových partií.

 • Zásobníky cviků

Budete znát velké množství cviků na zkrácené a oslabené svaly. To znamená cviky na strojích, s činkami, s balančními pomůckami (například bosu, fitball …), cviky s váhou vlastního těla, a to od nejjednodušších po nejnáročnější. Důraz je kladen správnou techniku provedení cviku.

 • Sestavení cvičebního plánu

Na základě vstupní diagnostiky Vám ukážeme, jak sestavit cvičební plán tak, aby seděl klientovi přesně na míru. Dozvíte se, jak postupovat u začátečníků i u pokročilých cvičenců.

 • Hubnutí, silový a objemový trénink

Každý klient má nějaký cíl. Někdo chce hubnout, jiný zas nabrat svalovou hmotu. Naučíme všechny budoucí osobní trenéry, jak udělat trénink tak, aby bylo stanoveného cíle dosaženo.

 • Anatomie a rozbory pohybů

Kde se na těle jaký sval nachází a jakou má funkci? Jaké svaly je zapojují a při jakém pohybu? To je nutnost, kterou musí každý osobní trenér znát.

 • První pomoc

Dozvíte se, jak poskytnout první pomoc v různých situacích.

 • Dietologie

Zdravá výživa ke sportu prostě patří. Naučíme Vás zásady stravování a samozřejmostí jsou i informace o doplňcích výživy. Tyto znalosti využijete nejen jako osobní trenér či výživový poradce, ale také v osobní životě.
Kurz je také akreditován MŠMT – kurz obsahuje 120 hodin. 100 hodin teorie – 20 hodin praxe.

Další informace o daném kurzu získate po rozkliknutí jednotlivého kurzu v nabídce rekvalifikačních kurzů.

2 komentáře u „Naše kurzy“

 1. Dobrý den, měla bych zájem o kurs . Probíhá výuka v Pardubicích nebo jen v Praze. Děkuji za odpověď Lucie Machackova

  1. Dobrý den,

   kurz v Pardubicích probíhá individuálně, termíny se vždy domluví, podle časových možností studentů.

   napište mi prosím do emailu soudekmichal@gmail.com Vaše telefonní číslo a já Vám zavolám.

   Hezký den,

   Michal Soudek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *